Loading

750 100

 

III Edycja Prawniczych Targów Praktyk i Pracy – To nasz największy (jeśli chodzi o Targi :)) – ale nie jedyny – sukces ! Liczby mówią same za siebie:

 

ponad 7 000 – Odwiedzających. W głównej mierze byli to studenci zarówno prawa jak i kierunków pokrewnych! Wśród odwiedzających byli także absolwenci oraz osoby luźno związane z branżą prawną. Wśród naszych gości i odwiedzających mieliśmy także przedstawicieli: Szczecina, Krakowa, Lublina, Torunia, Olsztyna, Wrocławia i Łodzi.

34 – Wystawców. Czołowe, międzynarodowe i polskie kancelarie prawne, jak również firmy z branży prawnej oraz inni wystawcy związani z branżą prawną.

12 – Patronów Medialnych. Znane studentom portale internetowe jak np. nasz zeszłoroczny debiutant portal www.studentprawa.pl ! Poza tym gazety o zasięgu ogólnokrajowym jak i lokalne rozgłośnie radiowe. Towarzyszyła nam również studencka telewizja internetowa.

11 – Sponsorów nagród. Wiele konkursów => Wielu sponsorów nagród=> Wielu chętnych. W tej edycji mieliśmy aż dwa razy więcej sponsorów nagród, niż konkursów – co jeszcze bardziej zachęciło studentów do czynnego udziału. Było o co walczyć jak np. o SMARTPHON HTC !

5 – Konkursów.  Konkursy dotyczyły różnych zagadnień związanych bezpośrednio z prawem np.: Konkurs PRAWA PRACY , Konkurs „Startuj z nami” oraz Turniej Negocjacyjny. Nie tylko prawo było tematem przewodnim konkursów – odbył się również Konkurs Fotograficzny i Konkurs „Niech Cię zobaczą potencjalni pracodawcy”.

5 – Patronów instytucjonalnych. Całej imprezie patronowały ważne instytucje takie jak: Polskie stowarzyszenie Prawników Przedsiębiorstw i Polski Związek Pracodawców Prawniczych. Patronat Honorowy nad III Edycją Prawniczy Targów Praktych i Pracy objął Minister Sprawiedliwości p. Jarosław Gowin – zobacz jpg.

3 – Organizatorów. Organizatorami III edycji Prawniczych Targów Praktyk i Pracy byli: BCSystems Sp. z o.o., Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, Samorząd Studentów WPiA.

2 – Symulacje. Nic tak nie uczy jak praktyka! Organizatorzy Targów doskonale zdają sobie z tego sprawę dlatego po raz pierwszy studenci mieli możliwość uczestniczenia w Konkursie Symulowanej Rozprawy Karnej. Studenci dostali szanse uczestniczenia w rozprawie jako jedna ze stron postępowania. Druga symulacja, która odbyła się podczas tej edycji Targów dotyczyła egzaminu wstępnego na aplikację radcowską i adwokacką. Studenci musieli zmierzyć się z testem egzaminu wstępnego na aplikację.