Wardyński i Wspólnicy
Al. Ujazdowskie 10
00-478 Warszawa
Tel.: 22 437 82 00, 22 537 82 00
https://www.wardynski.com.pl/kariera/formularz-aplikacji/
Kancelaria Wardyński i Wspólnicy od 1988 roku jest trwale zakorzeniona w życiu prawniczym w Polsce. Skupiamy się na biznesowych potrzebach naszych klientów, pomagając im znaleźć skuteczne i praktyczne rozwiązanie najtrudniejszych problemów prawnych.
Misją kancelarii jest niesienie pomocy prawnej oraz kształtowanie stosunków prawnych i międzyludzkich zgodnie z dorobkiem europejskiej kultury prawnej, ideałami państwa prawa i społeczeństwa obywatelskiego.
Skupiamy się na biznesowych potrzebach naszych klientów, pomagając im znaleźć skuteczne i praktyczne rozwiązanie najtrudniejszych problemów prawnych.
Kancelaria Wardyński i Wspólnicy, założona w 1988 roku, jest jedną z największych niezależnych kancelarii prawnych w Polsce.
Misją kancelarii jest niesienie pomocy prawnej oraz kształtowanie stosunków prawnych i międzyludzkich zgodnie z dorobkiem europejskiej kultury prawnej, ideałami państwa prawa i społeczeństwa obywatelskiego.
Sposobem realizacji tej misji jest budowanie relacji z klientami oraz wewnątrz kancelarii na wzajemnym zaufaniu, lojalności i koleżeńskości.
Dbamy o zachowanie najwyższych standardów prawniczych i biznesowych. Angażujemy się w budowę obywatelskiego państwa prawa. Bierzemy udział w projektach non profit i działaniach pro bono.
Nasi prawnicy są aktywnymi członkami polskich i międzynarodowych organizacji prawniczych, dzięki czemu mają dostęp do światowego know-how i rozwijają sieć kontaktów z najlepszymi prawnikami i kancelariami na świecie, z czego korzystają później nasi klienci.
Dzielimy się wiedzą i doświadczeniem za pośrednictwem portalu dla prawników i przedsiębiorców (codozasady.pl), firmowego Rocznika, bloga prawa nowych technologii (newtech.law), bloga prawa pracy (hrlaw.pl), żywego komentarza do nowego Prawa zamówień publicznych (komentarz.pzp.pl) oraz licznych publikacji i opracowań.
Obecnie w firmie jest ponad 150 prawników prowadzących obsługę klientów w języku polskim, angielskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim, ukraińskim, rosyjskim, czeskim, włoskim i koreańskim.
Mamy biura w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu i Krakowie.
Co roku zapraszamy studentów III i IV roku studiów prawniczych na płatne praktyki. Oferujemy dwa rodzaje praktyk:
Najlepsi praktykanci mogą kontynuować współpracę do momentu zakończenia studiów.
Studenci współpracują z jedną praktyką prawa i otrzymują zadania adekwatne do swoich kompetencji. Tygodniowy plan praktyk jest elastycznie dopasowywany do zajęć na uczelni, oczekujemy jednak minimum trzech dni dostępności.
Od praktykantów oczekujemy:
- bardzo dobrych wyników w nauce
- zainteresowania różnymi obszarami prawa
- postawy proaktywnej
- dokładności i sumienności
- umiejętności współpracy w zespole i całej organizacji
- wysokiej kultury osobistej
- odpowiedzialności oraz zaangażowania w powierzone zadania
- biegłej znajomości języka angielskiego (w tym dobrej znajomości języka angielskiego prawniczego)
- dodatkowym atutem będą zagraniczne doświadczenia edukacyjne/zawodowe oraz wszelkie aktywności na polu zawodowym niewymagane w programie studiów (np. konkursy, koła naukowe, publikacje itp.)
Nasi praktykanci uczą się warsztatu pracy pod opieką doświadczonych prawników. Mogą uczestniczyć w ciekawych projektach merytorycznych i współtworzyć artykuły na nasz portal dla prawników i przedsiębiorców (codozasady.pl), blog prawa nowych technologii (newtech.law), bloga prawa pracy (hrlaw.pl) oraz komentarza PZP (komentarz.pzp.pl).
Przebieg rekrutacji
Wybranych kandydatów zapraszamy na spotkania indywidualne z osobami z zespołu HR oraz z ekspertami z poszczególnych zespołów/praktyk prawa (wspólnicy, partnerzy).
Podczas rekrutacji weryfikujemy również znajomość języka angielskiego – ustną lub/i pisemną.
Po uzyskaniu dyplomu ukończenia studiów najlepsi praktykanci mają szansę zakwalifikować się na roczny staż dla młodych prawników.
Stażystom oferujemy możliwość zdobywania doświadczeń w kilku (zwykle od dwóch do czterech) wybranych praktykach prawa pod opieką doświadczonych prawników.
Stażyści wykonują powierzane im zadania merytoryczne – analizy aktów prawnych i orzecznictwa, przygotowywanie raportów due diligence, opracowywanie opinii prawnych, sporządzanie pism procesowych itp. W zależności od obszaru specjalizacji charakter pracy może się różnić.
Na poszczególnych etapach stażu opiekunowie oceniają stażystę pod kątem zarówno wiedzy merytorycznej jak i kompetencji oczekiwanych w profesjonalnej pracy z klientami.
Po zakończeniu stażu wybranym stażystom, oferujemy dalszą współpracę i możliwość pogłębiania wiedzy w wybranej specjalizacji prawa.