DATA: 15.03.2017 r. (środa)
GODZINA: 11:00
MIEJSCE: Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie, s. 256
ZGŁOSZENIE: szkolenia@targiprawnicze.pl (nazwa szkolenia/szkoleń, imię, nazwisko i rok studiów)
Znak towarowy jest dla przedsiębiorcy silnym narzędziem marketingowym, wokół którego niekiedy budowana jest cała kampania. Pierwszym krokiem jest przeważnie jego rejestracja. W obecnym systemie sprzeciwowym rejestracja w Urzędzie Patentowym może trwać zaledwie pół roku. Jednak rejestracja znaku towarowego to dopiero początek. Aby znak utrzymał się w obrocie trzeba go używać. W innym wypadku można narazić się na ryzyko wszczęcia postępowania o stwierdzenie wygaśnięcia prawa ochronnego np. przez konkurenta, który chce wykorzystać znak podobny.
Podczas warsztatu poruszony zostanie temat używania znaku towarowego po jego rejestracji. Uczestnicy dowiedzą się jakie działania są uznawane za używanie znaku towarowego, a jakie nie. Poruszony zostanie również temat instytucji stwierdzenia wygaśnięcia prawa ochronnego na znak towarowy ze względu na nieużywanie w obrocie. Jakie przesłanki muszą zostać spełnione i jak bronić się przed takim zarzutem. Za stan faktyczny posłuży kazus tegorocznej edycji III Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Prawniczej „Startuj z nami” 2017, organizowanego w ramach VII Prawniczych Targów Praktyk i Pracy (link).
Warsztat rozpocznie się oficjalnym ogłoszeniem wyników Konkursu oraz wręczeniem nagród zwycięzcy.
Prowadzący: Marek Rumak, radca prawny w kancelarii Affre i Wspólnicy.
Specjalizuje się w prawie własności przemysłowej oraz w prawie konkurencji. Doradza przedsiębiorcom w zakresie praw własności przemysłowej (zwłaszcza prawa znaków towarowych oraz wzorów przemysłowych), a także zwalczania nieuczciwej konkurencji, prowadzi sprawy sporne zarówno przed sądami powszechnymi i administracyjnymi, jak i organami ścigania, organami celnymi oraz przed Urzędem Patentowym RP oraz EUIPO.